Sık Sorulan Sorular

Avrupa standartlarında alev almamazlık belgesine sahiptir. İstenildiğinde tarafınıza ibraz edilir.

Germe tavan sökülüp taşınabilir. Aynı ölçülerde yada küçültülerek montajı mümkündür.

Germe tavan ın 25yıl ömrü vardır.

Germe tavan temizliği nemli yumuşak fiber bezle yapılabilir. Zarar görmez.

Germe tavan görselliği, şıklığı hem de ışığı soft bir şekilde yansıttığı için genellikle ofis ortamlarında da tercih edilmektedir. Ayrıca AVM’ ler, hastaneler, dış poliklinikleri, pastahanelerde kısacası aydınlatmanın olduğu bütün mekanlarda germe tavan kullanılmaktadır. Özellikle de dijital baskı kalitesinin arttırmasından sonra reklam panoları ve tablo olarak da kullanımı yaygınlaşmıştır.Son zamanlarda fiyatların düşmesi, hızlı ve pratik montaj yapılabilmesi ile artık evlerde kullanımı da artmıştır.

Germe tavan şerit led ve florasan tipli ışıklar ile aydınlatılır. metrekaresine göre değişmek ile birlikte yakıt tüketimi normal bir ampülün %20 ‘si kadardır.

Germe tavan kesici bir alet temas etmediği sürece asla yırtılmaz ve %15 esneklik payı vardır.

Germe tavan güneş ışınlarından saklandığı sürece rengi ilk gün gibi kalır.

Gergi tavan diğer reklam malzemelerine göre elastik olduğu baskı yapılması zor olmaktadır. Zaman içerisinde germe tavana en verimli baskı tekniğinin UV baskı olduğu anlaşılmıştır. Noa Germe Tavan olarak 2 adet uv makinamızla kendi bünyemizde germe tavan üzerine dijital baskı yapmaktayız.İç mekan kalitesinde yüksek çözünürlüklü Hp fb 700 ve Oce Canon .UV dijital baskı makinalarımız ile aynı gün içerisinde teslimat yapmaktayız.

Germe tavanın çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Türkiye’ de en çok transparan beyaz gergi tavan kullanılmaktadır. Bunun yanında parlak lake gergi tavanlar. Mat lake, süet görünümlü, metalik ayna efektli, akustik gergi tavanlar, ve bunların yüzlerce renk tonu bulunmaktadır. Firmamız transparan gergi tavan UV dijital baskısı yanında lake gergi tavanlara da dijital baskı yapmaktadır. Gergi tavanların genelde 180 mikron olmasının yanında 200 mikron ve 300 mikron kalınlıklarda da üretilmektedir. Rulo enleri 2000, 2400, 3100, 3200, 3250, 4000 mm ve 5000 mm olarak bulunmaktadır. 2400 mm üzerindeki kumaşlar genellikle Çin menşelidir.

Her zaman merak konusu olan germe tavanın üretim merkezleri hakkında Dünyada bilinen 3-5 yerde üretim yapılmaktadır. Almanya , Fransa ve Çin Avrupa’ da e uzun rulo eni 2400 mm olduğu için daha ziyade Çin malları Kore veya Amerikan malı şeklinde müşteriye sunulmaktadır. Ancak kimse fabrikanın ismini cismini verememektedir.Avrupa iki büyük fabrika bulunmaktadır.
Almanya’da Renolit AG ve Fransa’da Alkor Draka marka pvc germe tavan üretilmektedir. Çin’ de ise birçok firma gergi tavan satışı yapmaktadır. Ancak Avrupa standartlarında değildirler. Gerek alev almayan gerek ışık geçirgenliği homojenlik ve ham madde olarak daha düşük kalite ve standarttadırlar.

 • Gergi Tavan, İzmir Germe Tavan, Alçıpan, Dekorasyon Hizmetleri

 • Tavan Bizim İşimiz

  • Germe Tavan Çeşitleri
  • Tavan Aydınlatma
  • Dekorasyon Hizmetleri
  • Alçıpan Dekorasyon
  • Tavan Karkas Sistemleri
  • Mimarlık ve Detay Projelendirme
 • Sizi Arayalım?

  Adınız

  Telefon Numaranız